Žárová zinkovna

Nic neochrání vaši ocel lépe,

trvaleji a dlouhodoběji proti rzi. Žárové zinkování Wiegel je proto vždy první volba, když jde o optimální protikorozní ochranu.

Kapalný zinek se

v 450 °C horké lázni neoddělitelně spojí s chráněnou ocelí.Kovový zinkový povlak o tloušťce vrstvy cca 50 až 150 µm ochrání celoplošně a bez mezer kompletní výrobek. Kompletně jsou chráněny také všechny plochy v dutých prostorech.

Díky metalurgické reakci

mezi zinkem a ocelí (slitina Fe a Zn) chrání žárové zinkování jako jediná metoda trvale a účinně před podkorodováním a se svou katodickou ochranou dokonce dokáže uzavřít menší poškození.

Při tom zůstává kovový vzhled

oceli nezaměnitelně zachován stejně jako její povrchová struktura. Podle druhu použité oceli se povlak jeví světlejší nebo tmavší, lesklejší nebo matnější, s typickou kresbou zinkových květů nebo téměř bez kresby.

Pro každý konstrukční díl nebo obrobek

se ve skupině Wiegel nachází optimální zařízení. Pro malé součásti se zvlášť vysokými nároky na přesnost lícování např. metoda odstředivého zinkování. A s metodou Wiegel Zinkon® zamezíme tvorbě patiny, ztmavění zinkového povlaku. Wiegel Zinkon® pomáhá zachovat lesk čerstvě pozinkovaných povrchů po dlouhou dobu.

Vaše ocel v dobrých rukách.